Jednou z největších akcí pro veřejnost v Lipencích je bezpochyby Masopustní průvod. Letos připadl na 17. února od 14:00 hodin.

Vše připravujeme již od rána, proto když se začali před půl druhou před hasičárnou scházet Lipaňáci, stánek byl již připraven. Možná i díky pěknému, na tuto dobu nezvykle teplému, počasí, se jich nakonec sešlo opravdu hodně. A co nás nejvíce těší, hodně bylo i masek.

Naše Sokolky nezklamaly, a i letos se na Masopust připravily, u hasičárny nás přivítalo hejno černých mravenců. V průvodu jsme mohli potkat rodinku strašáků do zelí, párek jednorožců, Sněhurku a trpaslíka, několik karet, upíry, jeptišky, pekaře a pekařku, animáky, hovínka, toaletní papír, vlky, Karkulky i babičku, lesní žínky, různá zvířátka a další a další masky. A samozřejmě nechyběl ani náš medvěd s medvědářem.

Než jsme se vydali na cestu, využili jsme času k tanci i k občerstvení. Bezvadně připravený stánek byl opět v obležení a DJ Milan pouštěl pecky, zpíval, tancoval a masky tancovaly s ním. K prodeji byla i tombola a výherci si mohli své výhry vyzvednout v jedné z garáží. Průvod se vydal od hasičárny až před třetí hodinou, aby dal prostor pro plynulý průjezd autobusu. Trasa je už několik let stejná. Od hasičárny ke Kapličce a ulicí Josefa Houdka ke škole. Zde jsme počkali, aby mohl autobus bezpečně projet zpět do Prahy a pokračovali kolem úřadu, Chovatelskou ulicí k Vrbě. S malou mezizastávkou u Říhů a u Hájků, kde bylo opět připraveno něco k zakousnutí i ostřejšího na spláchnutí.  Mezi tím k Vrbě přejel stánek s občerstvením i DJ a křižovatka ulic se stala tanečním parketem. Všichni tančili a zpívali.  

Hasičská avie se vždy promění v šatlavu, kam hasiči v historických uniformách nahání přihlížející. Odtud se mohou vykoupit jen zakoupením šťopičky něčeho ostřejšího. Od Vrby se průvod pomalu vydal k hasičárně ulicí Jiříčkovou a K Samoobsluze. Mnohé již bolely nohy, do šatlavy vstupovali dobrovolně a nechali se k hasičárně aspoň kousek popovézt.

Než se průvod dostal k hasičárně, musel se sbalit a přejet i stánek a DJ. Hasiči to mají již nacvičené, proto sestavení a znovu otevření stánku trvá jen pár minut. Pro ty nejvíce žíznivé vypomohl druhý stánek, zřízený z hasičského auta, který zvládal rychlejší přejezdy. I Milan má složení a znovurozložení zvukařského nádobíčka v malíku, tóny z jeho reprobeden se tedy rozezněly velmi rychle. Na plácku před hasičárnou si medvěd naposledy zatančil a potom přišlo na řadu zúčtování za všechny ty nezbednosti, které loni provedl. Medvěd byl hodně oblíbený, a tak byly děti velmi smutné, když ho medvědář ztrestal kulkou. Ale co, však on se znovu narodí a bude nám letos zase páchat lotroviny.

Díky teplému počasí jsme se rozhodli, že letošní párty pro děti uspořádáme venku před hasičárnou. Na plácek se vešlo opravdu hodně dětí a v rytmu písniček dokázaly zapomenout i na medvěda. Nakonec udělaly mašinku a dojely si pro malou odměnu.

Zábava pak pokračovala i nahoře v sále. Přesunulo se sem i pár dětí, parketu ale již začali vévodit dospělí. Kolem půl deváté se začaly prodávat lístky do tomboly. Po zkušenostech z loňska, kdy byla o plácačky do kola štěstí pranice, jsme se nakonec rozhodli uspořádat letos tombolu klasickou, s papírovými lístky a s více cenami. Tahy byly v průběhu večera tři a troufnu si říci, že výherci byli opravdu spokojeni. Ti, co nevyhráli už méně, ale možná mají zase štěstí v lásce.

Skvělý DJ Milan celý večer pouštěl krásné písničky a parket byl plný i pár hodin přes půlnoc. Přesto si tanečníci posteskli, že jim ten den nějak rychle utekl.

Foto z Masopustu zde

Kategorie: Novinky